KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15989313
nr 1598 9313
Alf Olsson
(f. 1925), Sverige
Etsning, Man. Signerad, numrerad 24/90 - 74, daterad mm: 19x14 cm, yttermått inklusive ram: 31x23 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 19 februari 2024
kl 20:52:47
300 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
Alf Olsson
Läs mer om Alf Olsson
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta